Notice: Undefined variable: is_wp_mobile in /home/moghadda/public_html/wp-includes/vars.php on line 152
یادداشت ویژه ی علی بحرینی در مورد آهنگ «جدید» – مهدی مقدم

پیام

یادداشت ویژه ی علی بحرینی در مورد آهنگ «جدید»

587 بازدید ها

سایت هواداران مهدی مقدم:علی بحرینی ترانه سرا و سردبیر مطرح مطبوعات که به تازگی همکاری اش با مهدی مقدم در باب آهنگی به نام«جدید» منتشر شده , به همین بهانه یادداشتی را در صفحه ی شخصی اش متشر کرده که خواندنش را به همه پیشنهاد میکنیم.

سال ۷۹: با محمد خاکپور، شادمهر و امان پوده به استودیو پاپ رفتیم. محمد اولین ترانه ام را خواند. شنیدن ترانه ای که تا همین چند ساعت پیش روی کاغذ بود با صدای آهنگین یک خواننده لذت عجیبی داشت.ترانه ای در مورد “پدر”. آنهم پدری که از دست رفته: “پدر جای خالی تو، غمو توو دلم میاره…”.

سال ۸۷: در منزل احسان خواجه امیری. خواند: “خودت خواستی که من مجبور باشم…” و دلم ریخت. یک جور ذوق زدگی کودکانه.

در سالیان اخیر با خیلی از خواننده های مطرح و نیمه مطرح دیگر همکاری کردم. به خیلی هایشان می گویند و می گویم “برند” اما آن حالِ خوب به سراغم نیامد تا همین چند روز پیش که مهدی مقدم در استودیوی محمد مروی برای اولین بار ترانه ای از من را خواند. ترانه ام، ویژگی خاصی ندارد و کاملاً در خدمت ملودی است اما حس و حال شنیدنش با صدای مهدی، لذتی داشت که برای تجربه دوباره اش شش سال انتظار کشیدم. شاید یازده سال خاطرات تلخ و شیرین رفاقت با مهدی که روی هم انباشته شده بود، مشغول رژه رفتن در ذهنم بود و حالا یک جا می ریخت بیرون! شاید هم علت این ذوق زدگی چیزی باشد که من می دانم و خیلی ها نمی دانند؛ مهدی خواننده فوق العاده ای است و شاید کمتر کسی بداند چقدر توانا و باهوش است و می تواند روی صحنه هم بی نظیر باشد.

خدا را شکر که حافظه ام همیشه قوی بوده و خصوصاً خاطرات خوش در ذهنم می ماند. به همین دلیل روزهای باشکوه مهدی در اوایل دهه هشتاد را از یاد نمی برم و هرگز فراموش نمی کنم که مهدی در طول سالهای روزنامه نگاری ام و به دلیل اتفاقاتی که بین من و افراد مشترک بین ما وجود داشت، بیشتر از هر خواننده دیگری می توانست آتش بیار معرکه باشد و دشمنی کند و علیه من حرف بزند اما هرگز روبرویم قرار نگرفت! علت این دشمنی نکردن، اصلاً سیاست کاری اش نبود چون خوب می دانم که مهدی به شدت “بی سیاست” است و اگر به اندازه سر سوزن تدبیر پیشه می کرد تا امروز صدها کنسرت برگزار کرده بود. محبت مهدی را به خاطر “دلی بودن” و بی توقع بودنش دوست دارم. در طول این سالها آنقدر حرف برای گفتن داشتیم که اصلاً فرصتی برای پیشنهاد همکاری به وجود نمی آمد و سرانجام نوبت به “جدید” رسید!

برای قطعه “جدید” توضیح خاصی ندارم جز تشکر از بابک مروی برای ملودی خوشحالی که ساخت و قدردانی از محمد مروی که لا به لای شلوغی های شب عید برای تنظیمش خیلی زحمت کشید.

اگر فرصت داشتید حاصل همکاری ما را بشنوید.
همین که تو رو دیدم، به خوشبختی رسیدم
تو هستی که به هیشکی دل نمی دم
خودت شاید ندونی، که داری می رسونی
منو به دلخوشی های جدیدم

 

پاسخ مهدی مقدم :

استاد بحرینى با سلام به شما و همه کسانى که این مطلب رو میخونن. اول از هر چیز تشکر میکنم از خدا که هنوز این نیرو رو از من نگرفته تا با صداى ضعیف و کمترینم بتونم کلمات رو هرچند دست و پا شکسته بیان کن و همچنین از شما که این سالها به دور از نیاز و توقع دورا دور هوامو داشتى و مدافع من در نبودم بودى. اینکه اینهمه مدت لیاقت همکارى با شما رو نداشتم فکر میکنم قسمت و تقدیر بوده تا امروز بعد اد اینهمه سال در آستانه سال جدید و با آهنگ جدید در خدمت مردم عزیزمون باشیم. همکارى با شما براى من افتخار بزرگیه. به امید همکاریهاى بیشتر. همچنین از برادران مروى عزیز که با ذوق و سلیقه و پر انرژى دارن کار میکنن و ان شاءالله روزاى خوبى در انتظارشونه ، شکیبا امیرک مهربوون و نوازنده جوان آقاى زارعى تشکر ویژه دارم.

 

یک نظر

  1. بله دیگه مهدی مقدم ماست
    با تمام وجود بهت افتخار میکنم مهدی جووووووونم

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *